Możliwość komentowania Kwiecień 2018 – miesiącem czytelnika! została wyłączona Permalink

Kwiecień 2018 – miesiącem czytelnika!

KWIECIEŃ  2018  W NASZEJ SZKOLE BYŁ MIESIĄCEM CZYTELNIKA!

W związku z obchodzonym w kwietniu (26.04) Międzynarodowym Dniem Książek i Praw Autorskich, w odpowiedzi na wszechobecną kulturę portali społecznościowych i gier komputerowych, zaproponowaliśmy naszym uczniom szereg konkursów i zabaw czytelniczych. Wśród nich odbył się konkurs na recenzję, konkurs czytania w języku angielskim czy konkurs plastyczny na najciekawszą zakładkę do książki.

26 kwietnia odbył się  Kiermasz taniej książki”. Sprzedawaliśmy książki, które podarował rodzic jednej z uczennic klasy 3b. Książki poruszały różnorodną tematykę ale szczególnie dotyczyły historii, harcerstwa i biologii;, były również encyklopedie i słowniki.

Przedstawiamy wyniki zabaw czytelniczych:

1)  Wyniki konkursu na najładniejsza zakładkę do książki:

• I miejsce : Małgorzata Wycisk – zakładka z postacią Pikachu
  • II miejsce: Martyna Grund – zakładka nawiązująca do książek o Harry Potterze

Wszystkie pozostałe zakładki były ładne, estetyczne i na równym poziomie, w związku z czym  nie przyznano trzeciego miejsca. Zapraszamy do naszej galerii.

2) W  konkursie na recenzję książki wygrała bezapelacyjnie Wiktoria Gołda z klasy 3b. Wiktoria napisała recenzje 2 książek:  „Cela 7” Kerry Drewery oraz „Rose Madder” Stephena Kinga. W załącznikach zamieszczamy teksty Wiktorii.

3). 26 kwietnia 2018 o godzinie 10.50 odbył się Konkurs czytania po angielsku. Zgłosiło się 11 uczniów i uczennic z gimnazjalnych klas drugich i trzecich . W jury zasiadały pani dyrektor Mirosława Krawczyńska oraz nauczyciel języka angielskiego Aleksandra Nędza. Uczniowie czytali teksty związane z kulturą i obyczajami Wielkiej Brytanii. Oceniana była poprawna wymowa i intonacja, płynność czytania oraz wrażenia artystyczne.

• I miejsce: Julia Brzezińska z 3b
  • II miejsce Katarzyna Trzaskowska z 3b.