Możliwość komentowania Międzynarodowy Dzień Ziemi została wyłączona Permalink

Międzynarodowy Dzień Ziemi

27 kwietnia 2018 odbyły się w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi (zdjęcia w naszej galerii). Nauczycielki biologii i geografii zaprosiły uczniów do wspólnej zabawy na boisku szkolnym. Aura była dla nas łaskawa, więc mógł odbyć się ekologiczny slalom , w którym brało udział po dwóch przedstawicieli wszystkich klas gimnazjalnych.

Jednocześnie uczniowie o zacięciu artystycznym tworzyli kontury wylosowanych wcześniej kontynentów, wraz z podobiznami  zwierząt zamieszkujących te rejony. Trudność polegała na prawidłowym dobraniu 4 gatunków fauny wśród prawie 30 różnych zwierząt. Okazało się jednak, że dla przedstawicieli wszystkich klas, świat dzikiej przyrody nie ma tajemnic . Powstały piękne mapy i wyjątkowo  trudno było wybrać najlepszą.

Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs na plakat o tematyce ekologicznej. Wśród kilkunastu prac konkursowych jury przyznało :

• I miejsce: Kinga Lebioda z IIa
  • II miejsce: Oliwia Sruska i Dominika Wąs z IIb
  • III miejsce: Aleksander Jesionka z IIa

W hallu naszej szkoły, oprócz eko- plakatów  można   zobaczyć  fotografie autorstwa Wiktorii Warlosz z II b, przedstawiające piękno polskiej przyrody. Jedno z tych zdjęć bierze udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu „To chciałbym zachować…”

Wiktorii gratulujemy pięknych zdjęć i życzymy, aby jej pasja stała się w przyszłości czymś więcej, niż tylko hobby.